Wytrzymałe parasole ogrodowe – aranżacje

Nowoczesny parasol ogrodowy to element, którego nie może zabraknąć podczas aranżowania przestrzeni wypoczynkowej blisko domu. Warto wiedzieć, że obecnie projektanci proponują nam wytrzymałe parasole ogrodowe, które świetnie wpisują się w oczekiwania klientów. Jak projektowane są takie parasole? Co warto o nich wiedzieć?

Postaw na wytrzymałe parasole ogrodowe

Decydując się na zaaranżowanie przestrzeni przydomowej, zdecydowanie najwięcej uwagi poświęcamy meblom ogrodowym. Warto mieć na uwadze, że poza komfortem, istotne jest również bezpieczeństwo i odpowiednie zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym. Wytrzymałe parasole ogrodowe to rozwiązanie dla tego zagadnienia. Nowoczesne parasole ogrodowe projektowane są zgodnie z oczekiwaniami użytkowników: są łatwe w obsłudze, wykonane z wytrzymałych materiałów, są eleganckie. Parasole ogrodowe skutecznie ochronią zarówno przed ciepłem, jak i niespodziewanym deszczem. Jak to możliwe?

Wytrzymałe parasole ogrodowe zaskakują tworzywami i materiałami. Ich główna oś wykonana jest z aluminium zabezpieczonego przed działaniem wilgoci i ścieraniem. Rozłożyste czasze tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza nie nagrzewa się, nie jest podatna na płowienie, skutecznie chroni też przed mżawką. Czasze posiadają dodatkowo sprężyny naciągowe, których zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w prawidłowej pozycji.

Podstawy dla parasoli ogrodowych

Wytrzymałe parasole ogrodowe możemy ustawiać na jednej z kilku rodzajów podstaw. Najchętniej stosowana to podstawa z włókna szklanego, do wkopania w ziemię. Inną propozycją są klasyczne podstawy z polerowanego granitu – są one dostępne w kilku wariantach wagowych.