Kriolipoliza czy karboksyterapia?

Karboksyterapia i kriolipoliza to zabiegi kosmetologiczne, które stosuje się w celu odmłodzenia i wymodelowania sylwetki. Należą do metod, które umożliwiają radzenie sobie z uporczywą tkanką tłuszczową, a tym samym i również z cellulitem. Każda z wymienionych procedur ułatwia uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Występują między nimi jednak istotne różnice, które sprawiają, że warto wspólnie z lekarzem medycyny estetycznej rozważyć, który zabieg będzie najodpowiedniejszy dla konkretnego pacjenta. Na co powinno się zwrócić uwagę?

Karboksyterapia — na czym polega ten zabieg?

W zabiegu medycyny estetycznej, jakim jest karboksyterapia, wykorzystuje się dwutlenek węgla, który jest wprowadzany podskórnie lub śródskórnie. Metoda ta przeprowadzana z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie sprzętu umożliwia rozszerzenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do usprawnienia krążenia krwi i przyspieszenia transportu wszystkich składników odżywczych. Procedura przyczynia się ponadto do lepszego przepływu limfy, dzięki czemu tkanki stają się lepiej dotlenione.

 

W przypadku walki z cellulitem lub nadmiarem tkanki tłuszczowej karboksyterapia umożliwia rozbijanie ścianek komórek tłuszczu, co prowadzi w wyniku procesów metabolicznych do ich usunięcia z organizmu. Z tego też powodu jest to zabieg, który rekomenduje się osobom pragnącym pozbyć się cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale i subtelnie wysmuklić i wymodelować sylwetkę. Jedna procedura zajmuje około pół godziny. Najlepsze rezultaty przynosi wykonanie serii zabiegów ustalonej wspólnie z lekarzem medycyny estetycznej.

Kriolipoliza — czym jest i jak oddziałuje na komórki tłuszczowe?

W przeciwieństwie do karboksyterapii, kriolipoliza wykorzystuje obniżoną temperaturę i podciśnienie. Niska temperatura powoduje bowiem chwilowe zamrażanie tkanki tłuszczowej, co przyczynia się do rozbijania się jej komórek i przekształcanie ich w elementy uboczne procesu metabolizmu. W jego wyniku są one usuwane z organizmu. Jednocześnie nie dochodzi do uszkodzenia znajdujących się w sąsiedztwie tkanki tłuszczowej naczyń krwionośnych, czy nerwów. Jest to zabieg, który stosuje się również w przypadku opornej tkanki tłuszczowej, której ciężko się pozbyć z newralgicznych miejsc nawet przy dużej aktywności fizycznej.

Czy można zdecydować, który z zabiegów jest lepszy?

Wybór rozwiązania jest zawsze uwarunkowany indywidualnymi potrzebami i predyspozycjami konkretnego pacjenta. Nie bez powodu wykonanie procedury poprzedza się rozmową z lekarzem medycyny estetycznej. Wywiad ma na celu stwierdzenie, czy nie występują przeciwwskazania do tego, aby przeprowadzić zabieg.

 

Zaletą karboksyterapii jest z pewnością możliwość wykonywania tego zabiegu na większych obszarach ciała, co z kolei nie jest możliwe w przypadku kriolipolizy. W przypadku tej pierwszej procedury konieczne jest także zastosowanie iniekcji — jeśli zatem pacjent unika igieł, może odczuwać spory dyskomfort przed przystąpieniem do zabiegu. Jeśli natomiast chodzi o kriolipolizę, należy liczyć się z faktem, że urządzenie stosowane do wykonania zabiegu musi zasysać odpowiednią ilość skóry, by doprowadzić do optymalnego schłodzenia tkanki tłuszczowej. Dlatego też nie jest możliwe wykonanie tego zabiegu np. w okolicy kolan.

Kto nie może skorzystać z tych zabiegów?

Duże znaczenie mają także przeciwwskazania do przeprowadzenia wybranej procedury. Zabiegów nie można wykonać u osób, które są w ciąży, chorują na nowotwór lub borykają się ze stanem zapalnym skóry. Wykluczenie stanowi ponadto choroba nerek lub wątroby. W karboksyterapii przeciwwskazaniem jest także opryszczka, czy niewydolność serca, podczas gdy z kriolipolizy nie skorzystają pacjenci posiadający rozrusznik serca lub chorujący na padaczkę.

 

Wybór metody zabiegowej jest zatem zależny od wywiadu medycznego, jaki przeprowadza lekarz. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub dowiedzieć się, który zabieg w Twoim przypadku to najlepsze rozwiązanie, umów się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody w Nowym Sączu!

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ Solidny metalowy taboret stołek