Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków – precyzyjny zabieg w celu ratowania zęba

Wizyty u dentysty i leczenie kanałowe zębów większości z nas nie kojarzą się dobrze i najlepiej, jeśli nie musimy korzystać z tego typu zabiegów. Jeśli jednak już mamy chory ząb, nie musimy obawiać się wizyty u stomatologa ze względu na coraz bardziej nowoczesne technologie stosowane przez specjalistów. Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków to leczenie zainfekowanej miazgi zęba bardzo precyzyjnym urządzeniem, które pozwala na wykonanie zabiegu w bardzo szybki sposób i najbardziej komfortowy dla pacjenta. Nie czekajmy z wizytą, jeśli wyjątkowo bardzo boli nas ząb w czasie codziennych posiłków i zaciskania szczęki, zauważymy czarne zabarwienie zęba, a do tego zaczynają nas boleć okoliczne tkanki. 

Lekarz stomatolog wykona dokładną diagnostykę, oceni stan dziąseł i zębów i stwierdzi, czy wystarczy zwykłe leczenie zachowawcze, czy też warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków. W jakich jeszcze przypadkach wskazane jest leczenie kanałowe? Taki rodzaj zabiegu jest wykonywany, kiedy mamy do czynienia z przetoką zęba, której przyczyną jest wada wrodzona, uraz bądź zbyt duża ilość bakterii pokarmowych, a także, kiedy występują duże zmiany okołowierzchołkowe. Z takimi poważnymi dolegliwościami nie warto czekać. Przetoka zębowa nie zagoi się samoistnie i może doprowadzić do poważnej infekcji miazgi, a nawet kości. Objawem wystąpienia przetoki jest guzek z ropą zlokalizowany pod zębem na dziąśle. Nie bójmy się konsultować naszych dolegliwości z lekarzami, żeby nie doprowadzić do chorób kości i poważnych zabiegów z zakresu chirurgii szczękowej. 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków rozpoczyna się od dokładnej diagnostyki

Dzięki zaawansowanej technologii przed leczeniem możliwe jest wykonanie bardzo dokładnej diagnostyki 3D, która da nam pełny obraz sytuacji i pokaże, jak rozległe są zmiany chorobowe. Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków zawsze jest poprzedzone konsultacją i diagnozą endodontyczną. Lekarz wykonuje zdjęcie RTG zębów i kości wyrostka zębodołowego, badanie wewnątrzustne oraz mikrotomografię komputerową. 

Kiedy mamy już pełny obraz sytuacji lekarz przygotowuje plan działania i kosztorys. Tańszy zabieg będzie w przypadku zębów przednich, czyli kłów i siekaczy, ponieważ mają one po jednym korzeniu, a droższy w przypadku zębów z większą ilością korzeni, czyli trzonowców i przedtrzonowców. Mikroskopowe leczenie kanałowe zajmuje jedną maksymalnie dwie wizyty. Dzięki dużemu powiększeniu zabieg może zostać wykonany bardzo dokładnie i nie ma potrzeby jego powtarzania. Miazga zęba z infekcją jest usuwana poprzez otwór w koronie, a następnie kanał jest szlifowany, oczyszczany i wypełniany specjalnym biokompatybilnym materiałem. Aby uniknąć złamania osłabionego i odwodnionego po zabiegu zęba wykonuje się jego odbudowę protetyczną. Najpierw jest robiony wycisk cyfrowy, a następnie zakłada się pełnoceramiczną koronę lub koronę na podstawie metalowej. Dzięki takim działaniom ząb jest wzmocniony, a wygląda naturalnie i estetycznie. 

W jakich jeszcze przypadkach jest przydatne leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków?

Warto wiedzieć, że mikroskopowa technologia jest przydatna nie tylko w przypadku zainfekowanej miazgi wypełniającej korzenie zębowe. Zdarzają się przypadki, kiedy pacjent przychodzi do gabinetu z pozostawionym kawałkiem złamanego narzędzia stomatologicznego w korzeniu lub w wierzchołku zęba. W takich sytuacjach także wykorzystywane jest leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków, które pozwala z dużą precyzją poradzić sobie z problemem. Z powodzeniem mikroskopy do endodoncji są również używane do zabiegów mających na celu leczenie przewlekłego ropnego zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, a także infekcji przewlekłych. W klinice Implantis każdy przypadek (nawet ten trudny) uzyska fachową pomoc, a specjaliści są przyjaźni i profesjonalni. 

isma.org https://beesafe.pl/porady/winiety-austria/ ptacjawnetrz.pl