Najwygodniejsze poduszki do spania

Puszyste, miękkie, twarde czy delikatne… do wyboru, do koloru. Wszystko zależy przede wszystkim od naszych upodobań i ortopedycznych zaleceń od lekarza. Niektórzy potrzebują miękkiej, miłej poduszki, inni: twardej i niezbyt zachęcającej, lecz zdrowej dla naszego kręgosłupa. Czym zatem kierować się przy wyborze poduszki do spania? Jaki materac zakupić?

Poduszka ortopedyczna

Osoby cierpiące na ból kręgosłupa powinny zakupić odpowiednie poduszki ortopedyczne, oczywiście po wcześniejszej wizycie u ortopedy i zapytaniu o najlepszą poduszkę dla siebie. Jeśli więc mamy kłopoty z plecami i przez to nie możemy spać, ponieważ jest nam w nocy niewygodnie, musimy zakupić specjalną, wygodną i przede wszystkim prozdrowotną poduszkę. Nie ma sensu cierpieć i się męczyć, lepiej kupić dobre poduchy i materac. Wówczas prędko zwiększymy swój komfort snu i obudzimy się wypoczęci, pełni entuzjazmu i energii.

Przewiewne poduszki do spania antybakteryjne

Są bardzo zdrowe i wygodne, miękkie. Niektórzy producenci oferują w zestawie kołdry. Tego typu poduszki do spania charakteryzują się tym, iż latem sprawiają wrażenie chłodnych, zaś zimą zapewniają ciepło. Oprócz tego wiadomo przecież, iż cyrkulacja powietrza jest bardzo ważna, nawet w przypadku poduszek. Komfort snu to najważniejszy aspekt codzienności, bowiem osoby cierpiące na bezsenność doskonale wiedzą, jak istotny do funkcjonowania jest sen. Dlatego też te poduszki są  bardzo polecane, bowiem nie wilgotnieją i działają antybakteryjnie, przez co są idealne dla niemalże każdego.

Poduszka antyalergiczna

Idealna dla alergików i astmatyków. Jest wykonana z korzystnych materiałów i nie osadza się na niej kurz ani roztocze czy inne czynniki wywołujące alergię. Oprócz tego wiele poduszek antyalergicznych jest na ogół antybakteryjne i przyjemne w dotyku, a więc zapewniające idealny komfort podczas snu i wypoczynku. Poduszki te zazwyczaj mają w składzie poliester czy piankę termoelastyczną, które nie uczulają.

Idealna liczba poduszek

Człowiek powie jedno, lekarz drugie w tej akurat kwestii. Większość osób śpi z głową położoną na jednaj grubej, miękkiej poduszce, inni natomiast mają dużą poduchę i małą, jeszcze inni: dużą i dwie lub trzy małe. Właściwie każdy ma preferowaną ilość poduch. Najzdrowiej ponoć jest mieć jedną, dwie poduszki do snu.

A materac?

Zakup materaca zależy od naszych predyspozycji: osoby z problemami z kręgosłupem powinny mieć elastyczny i wygodny materac, niekoniecznie twardy, bowiem ważne jest zachowanie naturalnej pozycji ciała podczas snu. Materac więc powinien być dostosowany do zmian pozycji podczas snu dla wyjątkowo aktywnych nawet nocą, lubiących się kręcić. Twardość materaca wybieramy pod względem wagi, więc im ciężsi jesteśmy, tym twardszy powinniśmy kupić materac, natomiast lżejsi: miękki.

Poduszki dekoracyjne
Oprócz poduszek do snu w sypialni czy w salonie potrzebne są poduszki do dekoracji. Na pościelone łóżko możemy położyć kilka pasujących kolorystycznie poduszek. Chyba że wolimy nietuzinkowość i kolor: wówczas wybierzmy wiele poduch, każda w innych kolorach i wzorach. Bardzo popularne są poduszki czy kocyki świąteczne, które przynoszą magiczny, wyjątkowy klimat, więc warto je zakupić.

Wiemy już zatem, jakie poduszki do spania i materace są najlepsze. Wiedzmy jednak, że żadne poduszki czy kołdry nie pomogą, gdy nie mamy warunków do spania. Po pierwsze pamiętajmy, że sypialnia powinna być wietrzona przez cały rok, niezależnie od pory roku, a optymalna i zdrowa temperatura wynosi max 18 stopni Celsjusza. Lepiej bowiem odrobinę zmarznąć w nocy aniżeli spocić się i nie móc zasnąć. Oprócz tego wieczorem powinniśmy się zrelaksować i dać odpocząć wzrokowi. Warto więc po kolacji wybrać się na wieczorny spacer, co pomoże oczyścić umysł i wspomóc trawienie. Jeśli cierpimy na bezsenność, wypijmy melisę i zróbmy coś miłego. Długa, gorąca kąpiel z pianką to wspaniały pomysł na relaks i przy okazji zadbanie odrobinę o siebie i swe potrzeby. Wobec tego starajmy się wieczorem doprawdy wyciszyć, aby uspokoić się.

https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/