Nowoczesne garnki i patelnie – gdzie je znaleźć?

Chcąc, by domowa kuchnia była idealnym miejscem do podejmowania kulinarnych wyzwań, konieczne jest zadbanie o odpowiednie otoczenie i wyposażenie tego wnętrza. Poza eleganckimi meblami warto zadbać o patelnie i garnki, które sprawią, że gotowanie stanie się bajecznie proste. Jakie garnki patelnie wybrać?

Garnki wykonane ze stali nierdzewnej

Wśród licznych propozycji na polskim rynku, olbrzymią popularnością cieszą się garnki stalowe, wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Stal ta odznacza się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, korozję, odkształcanie. Garnki takie doskonale sprawdzą się zarówno na kuchenkach gazowych, indukcyjnych. Rozbudowane komplety garnków zaproponuje sklep gerlach.pl – na stronie producenta znaleźć można oryginalne zestawy, które zaskoczą funkcjonalnością, jak i niebanalnym designem. Bez trudu znaleźć można klasyczne, srebrne garnki, jak i komplety emaliowane. Atutem kompletów jest duża różnorodność elementów – zestawy mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów, przez co każdy dopasuje konkretny produkt do siebie. Garnki uzupełnia się o pokrywki, które tworzone są ze szkła hartowanego. Niewielkie odpowietrzniki pozwalają na odparowanie pary wodnej i zagęszczanie potrawy.

Funkcjonalne patelnie w kuchniach

Poza garnkami w kuchni nie może zabraknąć patelni – nowoczesne patelnie posiadają liczne powłoki, których zadaniem jest minimalizowanie ryzyka przywierania pokarmów do dna i ich przypalania. O wygodę smażenia zadbają profilowane rączki, tworzone zazwyczaj z materiałów antypoślizgowych i nieprzewodzących ciepła. Ze względu na powłoki teflonowe patelnie umożliwiają smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, co zmniejsza kaloryczność przygotowywanych potraw. Atutem patelni są także dopasowane pokrywki.

https://4sch.pl https://etc-sa.com https://yourpbc.org