Pierścionki zaręczynowe z czarnym  diamentem

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego jest ogromnym wyzwaniem. W sklepach jubilerskich znajdziemy ogrom modeli o zróżnicowanej wielkości, konstrukcji, ozdobione pojedynczym lub kilkoma kamieniami szlachetnymi o zróżnicowanym pochodzeniu, kolorze, brylancji… Wśród dostępnych modeli szczególnie wyróżniają się pierścionki zaręczynowe z czarnym diamentem. Co warto wiedzieć o niebanalnym, efektownym kamieniu?

Czarny diament: pierścionki zaręczynowe z kosmicznym rodowodem

Pierścionki zaręczynowe z czarnymi diamentami są niezwykle okazałe i efektowne. Karbonado, czyli właśnie naturalny, ciemny diament, jest niezwykle rzadki – występuje jedynie na terenie Brazylii i Afryki Środkowej. W odróżnieniu od krystalicznej, białej odmiany, czarne diamenty składają się nie tylko z atomów węgla, ale również cząsteczek wodoru. Co ciekawe, skład chemiczny kamieni przypomina strukturę pyłu kosmicznego. Z tego względu uważa się, że czarne diamenty powstały w wyniku wybuchu asteroidy, a następnie dostały się na naszą planetę około 3 milionów lat temu.

Czarne diamenty mają specyficzną strukturę. Nie są przezroczyste i nie mienią się tak, jak inne kamienie popularne w jubilerstwie. Czarny diament nie rozszczepia i nie pochłania światła, nie mieni się. Po oszlifowaniu jest idealnie matowy i bardzo ciemny. Co ważne, ich struktura jest bardziej porowata niż pozostałych diamentów. Karbonado są wyjątkowo twarde i niełatwe w obróbce.

W co oprawić czarny diament?

Pierścionki zaręczynowe z czarnymi diamentami zachwycają swoją oryginalnością i elegancją. Kamień w głębokim, czarnym kolorze pięknie prezentuje się w towarzystwie zarówno żółtego, jak i białego i różowego złota. Czarne diamenty są wyjątkowo odporne na uszkodzenia, dlatego biżuteria z awangardowy kamieniem będzie doskonale się prezentowała przez wiele lat.

 

 

https://beesafe.pl/porady/winiety-austria/ efoxstory.com ngchenzi.com