Pośrednictwo kredytowe – najważniejsze informacje

W życiu każdego z nas przychodzi czasem okres, gdy potrzebujemy pilnego zastrzyku gotówki. Jeśli możemy pożyczyć pieniądze od rodziny lub znajomych, jesteśmy w niewielkim procencie uprzywilejowanych osób. Większość Polaków musi bowiem po pożyczkę udać się do banku lub innej instytucji pożyczkowej i samodzielnie zmierzyć się z całą oficjalną procedurą. Formalności są rozległe i często przytłaczające, dlatego wiele osób decyduje się w takich chwilach na pośrednictwo kredytowe. Na czym to polega i czy rzeczywiście jest pomocne? Sprawdźmy!

Co to jest pośrednictwo kredytowe?

Zawód pośrednika kredytowego nie jest ugruntowany w społecznej świadomości, dlatego kluczowe jest, aby dowiedzieć się, czym tak naprawdę osoby w tym fachu się zajmują. Pośrednictwo kredytowe opiera się w dużym stopniu na wiedzy, której zwykły laik nie posiada. Jest to oczywiście wiedza o rynku finansowym i procesach ekonomicznych, ale przede wszystkim również informacje pozyskiwane na bieżąco z różnych instytucji. Dobry pośrednik kredytowy ma podpisane porozumienia z wieloma bankami i firmami pożyczkowymi, aby wiedzieć, gdzie obowiązują oferty o interesujących go parametrach.

Co ciekawe, firmy finansowe wcale nie obrażają się na pośrednictwo kredytowe, a wręcz chętnie udzielają informacji o swoich produktach w oparciu o specjalną, etyczną umowę, aby jak najwięcej osób miało dostęp do zapoznania się z ich konkretnymi propozycjami. Często bywa bowiem tak, iż bank sprzedaje tylko kilka najbardziej popularnych pożyczek, a niestandardowe oferty w ogóle nie schodzą. Dzieje się tak, gdy propozycja jest źle skonstruowana, ale także wtedy, kiedy zapoznanie się z nią jest zbyt trudne dla osoby bez wiedzy. W sprzedaży takich nietypowych kredytów, które równocześnie są bardzo dobre, może pomóc właśnie pośrednictwo kredytowe.

Pośrednictwo kredytowe – jakie ma zalety?

Wiesz już, na czym mniej więcej polega praca w pośrednictwie kredytowym. Teraz przychodzi czas, aby zastanowić się nad tym, jakie główne zalety ma korzystanie z takich usług. Po pierwsze nacisk należy położyć na najbardziej oczywiste plusy posiadania umowy z pośrednikiem kredytowym, które przejawiają się w większej ilości wolnego czasu oraz minimalizowaniu stresu. Ktoś, kto nie jest wprawiony w kontaktach z bankiem, przez cały okres procedury wnioskowania będzie czuł presję. Brak wiedzy formalnej na temat tego, jak uzupełniać dokumenty i luki w kompetencjach ekonomicznych sprawiają, że zostajemy zdani tak naprawdę wyłącznie na łaskę pracownika banku, który z oczywistych względów będzie starał się działać przede wszystkim na korzyść swego pracodawcy. W celu zaoszczędzenia naszego cennego czasu oraz nerwów dobrze przemyślmy pośrednictwo kredytowe, niezależnie od tego, czy jesteśmy dopiero na początku, czy w trakcie formalności.

Poza tymi oczywistymi zaletami, pośrednictwo kredytowe to przede wszystkim dobrze dobrany produkt. Niewielu z nas orientuje się biegle na rynku ofert finansowych, a poza tym nie znamy także nazw i znaczenia wielu parametrów. Osoba, która na co dzień się tym zajmuje, będzie w stanie przeanalizować liczne propozycje w krótkim czasie, aby kolejno zaprezentować nam wyniki swojej analizy i zaproponować kilka najlepszych opcji. Ponadto, gdy w naszej głowie zrodzą się jakiekolwiek wątpliwości czy pytania, pośrednik kredytowy zawsze będzie służył nam wsparciem merytorycznym. Może też zdarzyć się, że zmienimy nasze zdanie w kwestii oferty i wówczas fachowiec pomoże nam także we wprowadzaniu zmian.

Czy pośrednictwo kredytowe jest drogie?

Pośrednictwo kredytowe z pewnością nie potrzebowałoby dużej reklamy, ponieważ chyba każdy z nas chciałby móc scedować odpowiedzialność za te nieprzyjemne formalności pożyczkowe na osobę trzecią. Problem pojawia się, gdy idzie o finanse. Jeśli potrzebujemy kredytu, to najprawdopodobniej nie posiadamy wielu środków na doradztwo. Nietrudno więc dziwić się, że część osób w potrzebie, nawet nie rozważa zatrudnienia osoby do pomocy. Czas to zmienić, ponieważ jak się okazuje, pojedyncze usługi doradcze u pośrednika wcale nie są bardzo drogie i raczej stać na nie większość osób. Jeżeli zatem jesteś w trakcie swojej procedury kredytowej i nie wiesz, czy masz wszystko pod kontrolą, nie zwlekaj i skontaktuj się z pośrednikiem już dziś!

https://beesafe.pl/porady/psychotesty-dla-kierowcow/ https://beesafe.pl/porady/adac/ https://beesafe.pl/porady/jazda-po-rondzie/