Silikonowe foremki – najważniejsze informacje

Silikonowe foremki cechuje wysoka odporność termiczna i duża elastyczność, która umożliwia zdobycie wypieku z formy, nie uszkadzając go. Mają nieprzywierającą powłokę. Wymienione właściwości sprawiają, że silikonowe foremki świetnie sprawdzają się przy robieniu słodyczy takich jak czekoladki, ciastka, muffinki. Silikonowe foremki sprawdzą się również do robienia wytrawnych potraw np. omletów. Ponadto na rynku mamy dostępne silikonowe foremki, które są dedykowane do pieczywa. Wypieki wyciągnięte ze silikonowych foremek są bardzo gładkie, co przekłada się na to, że łatwiej się je dekoruje i glazuruje. Silikonowa foremka wytrzymuję temperatury z zakresu – od -40 stopni Celsjusza do +230 stopni Celsjusza. Zatem silikonowe foremki sprawdzą się zarówno do piekarnika, jak i zamrażarki.

Silikonowe foremki – instrukcja użycia

Przed użyciem silikonowej foremki – pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu. Tak więc na start posmaruj foremkę tłuszczem – masłem, olejem bądź margaryną. Przy korzystaniu z silikonowych foremek pamiętaj, że są elastyczne i miękkie – zachowaj ostrożność, ponieważ nieostrożne ruchy mogą spowodować rozlanie zawartości. Przy wkładaniu silikonowej foremki do piekarnika – wykorzystaj podkładkę, która ułatwi Ci pracę z foremką – podkładka zapewnia stabilną pozycję. Przy korzystaniu z silikonowych foremek – pamiętaj o ważnej zasadzie. Obniż temperaturę o 10 stopni Celsjusza i wydłuż czas pieczenia o minimum 10 minut. Pamiętaj również, żeby nagrzać blaszkę, na której następnie postawisz formę. Dzięki temu silikonowa foremka będzie lepiej przewodzić ciepło. Po zakończeniu pieczenia – zostaw wypiek do ostygnięcia w foremce. Taki zabieg sprawi, że wypiek lepiej się wypiecze, dzięki czemu łatwiej go wyciągniesz. Pamiętaj o wykorzystaniu rękawiczek – ochronią Cię przed poparzeniem. Silikonowe foremki mają szeroki zakres temperatur, w jakich mogą przebywać – od -40 stopni Celsjusza do +230 stopni Celsjusza, więc możesz je wykorzystać zarówno przy robieniu wypieków w piekarniku, jak i przy robieniu czekoladek w zamrażarce.

Silikonowe foremki – dlaczego warto?

Silikonowe foremki to świetne rozwiązanie, ponieważ są odporne na wahania temperatury, wypieki do nich nie przywierają, łatwo je utrzymać w czystości, można je myć nawet w zmywarce. Kolejnym plusem silikonowych foremek jest łatwość przechowywania – foremki się nie odkształcają. Szeroka oferta wzorów umożliwia dobór dokładnie takiej foremki, jaką chcemy mieć. Silikon, z jakiego są wykonane foremki, umożliwia uformować praktycznie każdy kształt. Kolejnym plusem silikonowych foremek jest to, że zajmują niewiele miejsca, ponieważ można je przechowywać w dowolny sposób – złożone, zwinięte lub spłaszczone. Są wielorazowe, więc można powiedzieć, że są ekologiczne.

Czy silikonowe foremki są bezpieczne dla zdrowia?

Oczywiście, że tak. Silikon występuje naturalnie w przyrodzie. To substancja wytwarzana z krzemu. Krzem jest wykorzystywany wszędzie tam, gdzie niezbędne są sterylne warunki, więc w medycynie np. opatrunki, soczewki kontaktowe. Krzem znajduje zastosowanie w przypadku wymienionych rzeczy, ponieważ nie namnażają się na nim bakterie, da się go łatwo zdezynfekować, nie przewodzi zapachów i jest chemiczne obojętny, dzięki czemu nie powoduje alergii. Więc podsumowując – silikonowe foremki są w pełni bezpieczne dla Twojego zdrowia. Ich podstawowy budulec – krzem – ma idealne właściwości do produkcji foremek.

Jak dbać o silikonowe foremki, żeby służyły jak najdłużej?

Przed samym użyciem silikonowej foremki – umyj ją wodą z płynem do naczyń albo włóż ją do zmywarki. Usuniesz w ten sposób wszelkie zanieczyszczenia. Do czyszczenia silikonowych foremek również wystarczy woda z płynem do naczyń bądź zmywarka. Przy myciu pamiętaj, żeby nie wykorzystywać w tym celu ściernych gąbek, ponieważ taką gąbką możesz uszkodzić powierzchnię silikonu. Do wyciągania wypieków z silikonowych foremek nie wykorzystuj ostrych przedmiotów, ponieważ możesz uszkodzić formę.

live url https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/