Spływ Sanem – niezwykła przygoda dla całej rodziny

Podkarpacie to przepiękny rejon Polski, który zachęca do różnorodnych aktywności od spacerowania i jeżdżenia na rowerach po aktywności wodne takie jak spływy kajakowe, czy pontonowe. Podkarpacie to rejon zielony, który zachwyca swoim bogactwem naturalnym. San to szósta najdłuższa rzeka Polski o niesłychanych walorach turystycznych i krajobrazowych i warto ją poznać od strony wody. Cała rzeka ma 484 kilometry, z czego 130 kilometrów biegnie przez góry – Bieszczady, 130 kilometrów przez teren górzysto – nizinny i reszta przez niziny. Każdy z tych odcinków jest różny i ma inny stopień trudności, jeśli chodzi o spływanie. W zależności od stopnia naszego zaawansowania możemy wybrać dany odcinek. Trasy różnią się szybkością i przeszkodami, jakie można napotkać na drodze. Spływ Sanem to przygoda, której nie może zabraknąć na etapie planowania rodzinnych wakacji. Taka wycieczka jest niezwykle różnorodna, ciekawa i ekscytująca. Spływ może być krótki i stanowić uzupełnienie naszych wakacji lub możemy się wybrać na spływ kilkudniowy, który będzie większą przygodą.

Spływ Sanem – szaleństwo i frajda  na pontonach

Ze względu na trójdzielny charakter spływ Sanem możemy dostosować do indywidualnych umiejętności. W górskim odcinku spływ jest najtrudniejszy i najszybszy. Jeśli zależy nam na spokojnej, rekreacyjnej wycieczce lub wybieramy się z dziećmi i nie potrzebujemy zbyt dużej ilości adrenaliny, wybierzmy odcinek nizinny, który zapewni nam przepiękne widoki oraz relaks w czasie spływu. W czasie spływu sanem pontonami czekają na nas wyjątkowe krajobrazy. Jednym z nich jest flisz karpacki, czyli piękne lasy porastające wzgórza wzdłuż brzegów rzeki. Bardzo dużo fragmentów rzeki zawiera mielizny, które pozwalają nam robić przystanki i wychodzić z pontonu czy kajaka, żeby odpocząć, pomoczyć nogi i podziwiać okolicę. Pamiętajmy jednak, że mielizny to też miejsca, gdzie nasz ponton się zatrzymuje i będzie trzeba użyć większej siły, aby wydostać się z mielizny. To też będzie element przygody, a dzieci zdecydowanie będą mieć frajdę w czasie prób ominięcia mielizny.

Spływ Sanem – bogactwo fauny i flory

W czasie wycieczki bądźmy czujnymi obserwatorami. Wraz z dziećmi podczas spływu możemy zauważyć wiele gatunków zwierząt. Na brzegach rzeki żyją lisy i czaple, a może się zdarzyć, że tuż przed naszym pontonem przez rzekę będą przechodziły majestatyczne jelenie. Warto być uważnym i wyposażyć się w aparat fotograficzny wraz z wodoodpornym pokrowcem. Spływ Sanem to zdecydowanie niezapomniane widoki i dzień obcowania z bogatą fauną i florą Podkarpacia. Rzeka San przepływa przez wiele interesujących miejsc takich jak największy skansen w Polsce w Sanoku, cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego, Pałac Krasickich w Dubiecku, czy renesansowy zamek w Krasiczynie. Spływ Sanem z rodziną może być bardzo edukacyjną wycieczką atrakcyjną zarówno dla młodszych jak i starszych turystów i okazją do poznawania drewnianych zabytków tej okolicy Polski.

Aktywny wypoczynek na pontonach

Zdecydowanie spływ Sanem na pontonach to atrakcja dla osób aktywnych lubiących ruch i wrażenia. Pontony to bezpieczny wybór, jeśli podróżujemy z dziećmi. Każdy w czasie spływu jest wyposażony w kamizelki asekuracyjne worek wodoszczelny i pagaje.

 

Szczególnie polecana jest trasa z Sanoka do Dębnej. Ma ona 9 kilometrów, a spływ jest niezwykle widokowy i trwa 2 godziny, czyli nie powinien stanowić dla nikogo większych trudności. Zwłaszcza że na trasie znajdują się bezpieczne przystanie, gdzie można odpoczywać, zrobić ognisko lub grilla, pobrodzić w wodzie i po prostu obcować z naturą. Spływ Sanem to dobry wybór na upalne dni, kiedy można ochłodzić się w krystalicznie czystej górskiej wodzie. Na trasie z Sanoka do Dębna mijamy dodatkowo dwie atrakcje. Cerkiew na skale w Międzybrodziu oraz historyczną Górę Fajkę tzw. bramę węgierską. Spływ Sanem to idealny wybór na wakacje pełne wrażeń, w czasie których możemy obcować z naturą i pokazać dzieciom piękno Bieszczad i Podkarpacia.

zobacz zobacz wiecje https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/