Ubezpieczenie szkolne – praktyczne informacje dla rodziców

Bezpieczeństwo dziecka jest dla każdego rodzica priorytetem. Jednym ze sposobów na zapewnienie pociesze poczucia pewności w każdej sytuacji jest wykupienie ubezpieczenia. Z myślą o dzieciach i młodzieży powstało ubezpieczenie szkolne. Co każdy rodzic powinien o nim wiedzieć? Sprawdź nasze rady!

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Złamanie ręki podczas szaleństwa na przerwie, skręcenie kostki podczas lekcji wychowania fizycznego, ugryzienie kleszcza prowadzące do poważnych powikłań, obrażenia poniesione w wypadku komunikacyjnym… Nieprzewidziane sytuacje mogą zdarzyć się każdemu. Nierzadko zrządzenie losu albo nieuwaga mają daleko idące skutki wpływające na całe życie dziecka. Ubezpieczenie szkolne ma zminimalizować konsekwencje przykrych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie szkolne to polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków chroniąca najmłodsze dzieci (nawet noworodki), uczniów i studentów. Jeśli ubezpieczone dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu, opiekun otrzyma środki na pokrycie leczenia, hospitalizacji czy rehabilitacji. Polisa chroni dziecko 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Obowiązuje również w dni wolne od zajęć szkolnych – w weekendy, ferie, wakacje czy święta. Umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest na rok, przeważnie we wrześniu.

Obowiązkowe czy nie?

Zakup ubezpieczenia NNW szkolnego zależy od woli rodziców. Wyjątkiem od tej reguły są wycieczki szkolne (każdy uczestnik musi być ubezpieczony). Opiekun może skorzystać z oferty ubezpieczeniowego proponowanej przez szkołę, ubezpieczyć dziecko samodzielnie albo całkowicie zrezygnować z polisy.

https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ zobacz zobacz