Warsztaty dla rodziców – nowoczesny sposób na szczęśliwą relację!

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe i spełnione. Niestety niewielu z nas wie, że wszyscy niesiemy za sobą pewien bagaż doświadczeń, a także traum, które nawet podświadomie mogą oddziaływać na otoczenie. Szczególnie istotne staje się to w momencie, gdy zostajemy rodzicami i zaczynamy wychowywać kolejne pokolenie. Jak zrobić to dobrze i bezpiecznie? Poznaj warsztaty dla rodziców, które pozwolą Ci pogłębić relację ze swoją pociechą.

Jak rozpoznać dobre warsztaty dla rodziców?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które producenci określają mianem warsztatów dla rodziców. Przeważnie są to książki typu self-help lub kursy online, które przygotowane są przez osoby bez większego doświadczenia w materii coachingowej. Takim ofertom nie warto ufać, ponieważ może okazać się, że stracimy pieniądze, a nie zyskamy ugruntowanej na podłożu pedagogicznym i psychologicznym wiedzy. Jak zatem rozpoznać dobre warsztaty dla rodziców?

Po pierwsze należy odnieść się właśnie do wyżej wspomnianego podłoża merytorycznego. Wybierając warsztaty dla rodziców, dowiedzmy się, kto i w jakim celu je przygotował. Jeśli treść takiego poradnika lub kursu ma być pomocna, musi mieć bazę zakotwiczoną w prawdziwej wiedzy. Ufajmy specjalistom, którzy mogą legitymować się prawdziwymi certyfikatami lub dyplomami ukończenia studiów na kierunkach tj. pedagogika, psychologia lub psychiatria.

Warsztaty dla rodziców – na czym to polega?

Jeśli z pojęciem „warsztaty dla rodziców” spotykasz się 1 raz w swoim życiu, z pewnością interesuje Cię, co to tak naprawdę jest. Otóż są to zajęcia ze specjalistami (w formie na żywo lub online), które mają sprawić, że będziesz kreował/a swoje rodzicielstwo bardziej świadomie, spokojnie i spójnie. Taki kurs da Ci kompetencje ku temu, aby codziennie, w obliczu różnych wyzwań, umacniać się i samodoskonalić. Celem ma być lepsza relacja z dzieckiem, rozumienie jego potrzeb, bolączek i wyzwań.

Z doniesień medialnych wiesz zapewne, że współcześnie stan zdrowia psychicznego najmłodszych jest alarmujący. Coraz częściej słyszy się o depresji wśród dzieci i nastolatków, a także podejmowaniu najbardziej dramatycznych kroków. W obliczu tego typu zagrożeń konieczne jest, abyśmy to właśnie my, dorośli, byli bardziej świadomi i wyczuleni na problemy młodzieży. Warsztaty dla rodziców to doskonałe miejsce, aby się tego nauczyć, a także zrozumieć, że dzieci nie zawsze celowo uciekają od kontaktu z nami, ale często po prostu nie potrafią znaleźć dogodnej drogi komunikacji.

Na co kładą priorytet warsztaty dla rodziców?

Wiesz już, z czym mniej więcej łącza się warsztaty dla rodziców. Na co jeszcze najlepsze kursy powinny kłaść nacisk? Prócz rozwijania w kursantach kompetencji tj. samoświadomość, wyrozumiałość, otwartość na rozmowę, najlepsze programy skupiają się także na dziecku. Choć tylko rodzice są uczestnikami warsztatów, dużym segmentem materiału musi być rozmowa o pociechach. Jako dorośli często zatracamy pamięć o tym, co dawniej nas cieszyło, a co niepokoiło oraz jakie marzenia tliły się w naszej głowie. Na kursie specjaliści pozwalają rodzicom powrócić myślami do tego etapu życia i zrozumieć, gdzie mogą znaleźć wspólny język ze swoim dzieckiem w nastoletnim wieku i nie tylko.

Porządne warsztaty dla rodziców zwrócą także uwagę na talenty dziecka i uświadomią dorosłych, że kluczowe dla rozwoju najmłodszych jest umożliwienie im realizacji swoich pasji. Dodatkowym atutem najlepszych programów na rynku jest też aktywna nauka zabawy. Na potrzeby kursu wychodzimy ze swoich poważnych i skostniałych ról, aby zastanowić się, jak mądrze bawić się z naszymi dziećmi, aby pogłębić z nimi relację.

Czy warsztaty dla rodziców są drogie?

Warsztaty dla rodziców mogą występować w formie jednodniowej lub kilkudniowej, dlatego również cena uzależniona będzie od wybranego wariantu. Generalnie jednak niemal każdy dorosły będzie w stanie odłożyć środki potrzebne na wzięcie udziału w kursie. Nie martw się więc kosztami i rezerwuj miejsce na wybranych przez siebie warsztatach już teraz!

https://beesafe.pl/porady/uto-urzadzenia-transportu-osobistego/ skf.org eble.pl