Spodnie na konia – podstawowy element ubioru jeźdźca

Jeździectwo jest dyscypliną, która budzi dzisiaj olbrzymie zainteresowanie. Duża ilość szkółek jeździeckich pozwala na zrealizowanie marzenia o czynnym uprawianiu tego sportu. Zapisując się na pierwsze zajęcia pod okiem trenera, warto zadbać o odpowiedni strój. Konieczne okażą się spodnie na konia oraz toczek jeździecki. Jak wybrać wygodne bryczesy?

Dlaczego spodnie na konia są tak ważne?

Wygodne spodnie na konia to element, którego nie można przeoczyć przygotowując się do pierwszych jazd na padoku. Spodnie na konia pozwalają na zachowanie komfortu i ochronę skóry podczas długich treningów. Nowoczesne bryczesy tworzone są z myślą o użytkowniku – pozwalają one na zachowanie wysokiej swobody ruchów, jak również skutecznie chronią przed obtarciami. Spodnie takie tworzone są z tkanin łączonych, w których wykorzystywane są włókna bawełniane oraz syntetyczne. Bawełna pozwala na swobodną wymianę powietrza, a dodatkowo wzmacnia tkaninę. Dzięki stałej cyrkulacji powietrza skóra jest wentylowana, co jest szczególnie ważne w czasie upałów. Włókna syntetyczne sprawiają, że tkanina jest bardziej elastyczna i rozciągliwa, co ma niebagatelny wpływ na komfort jazdy. Spodnie na konia posiadają wzmocnioną strukturę, dzięki czemu są zabezpieczone przed ścieraniem czy częstym praniem w pralce.

Spodnie na konia z lejami

Spodnie na konia uzupełniane są o tzw. leje – leje to specjalne wstawki materiału po wewnętrznej stronie nogawek, które pozwalają na stabilniejsze utrzymywanie się w siodle. Leje mogą być tworzone z naturalnej skóry, skóry syntetycznej lub też silikonu. Spodnie na konia dostępne są w szerokiej palecie rozmiarów i kolorów – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Szlufki na pasek pozwolą na lepsze dopasowanie spodni w pasie.

zobacz wiecje Metalowy stojak na papier toaletowy loft zobacz wiecje