Rozliczenie dochodów z Niemiec w Polsce – odzyskaj należne pieniądze!

Praca na terenie Niemiec dla wielu Polaków jest szansą na lepsze życie. Znaczna część osób sezonowo wyjeżdża za zachodnią granicę, aby podreperować domowy budżet. Każda osoba zatrudniona przez niemieckiego pracodawcę, niezależnie od ilości przepracowanych godzin, musi odprowadzać podatki, a później złożyć zeznanie podatkowe. Jak wygląda rozliczenie dochodów z Niemiec w Polsce? Sprawdź!

Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce – prosty sposób na uzyskanie zwrotu

Wydaje Ci się, że złożenie zeznania podatkowego za poprzedni rok pracy wymaga wyjazdu do Niemiec i rozmowy z urzędnikami mówiącymi w obcym języku? Wcale nie musi tak być! Okazuje się, że możesz złożyć zeznanie bez wyjeżdżania z kraju. Rozliczenie dochodów z Niemiec w Polsce jest możliwe dzięki specjalnym biurom podatkowym. Nie musisz przejmować się barierą językową ani nieznajomością niemieckiego prawa – polscy specjaliści przeprowadzą Cię przez cały proces.

Rozliczenie się z niemieckim fiskusem jest szansą na otrzymanie pokaźnej sumy pieniędzy. Czas oczekiwania na zwrot nadpłaconej kwoty wynosi od 3 do 6 miesięcy. Co ważne, niemieckie prawo umożliwia rozliczenie podatku niemieckiego do 4 lat wstecz, a w niektórych, ściśle określonych przypadkach – nawet do 7 lat wstecz.

Niezbędne dokumenty

Aby poprawnie złożyć deklarację podatkową i otrzymać należne środki, należy wcześniej skompletować wszystkie dokumenty. Do najważniejszych z nich zaliczamy: zaświadczenie EU/EWR, zaświadczenie UE/EOG, zaświadczenie od pracodawcy (ZUS oraz dane dotyczące miejsca pracy), zaświadczenie o zameldowaniu ora deklarację podatkową Est. Jeśli chcesz odliczyć od podatku dodatkowe ulgi (na przykład przysługujące rodzicom), konieczne jest dostarczenie dodatkowych druków.