Filtry do wody kranowej – hit czy kit?

Wiele osób jest bardzo sceptycznie nastawionych do picia wody pochodzącej z kranu. Jednak tak naprawde jest ona bardzo dobrze przebadana pod kątem mikrobiologicznym w wyniku czego nie ma o co się bać. Pozostają jedynie niektóre zanieczyszczenia, które pogarszają smak i zapach wody. Tak się składa, że filtry wody do dzbanka Dafi Astra Classic 3.0 l bardzo dobrze niwelują owe dodatki sprawiając, że woda idealnie nadaje się do picia!

Filtry wody do dzbanka – opis

Filtrowanie wody jest niezwykle opłacalną czynnością. Nie dość, że można na tym oszczędzić to jeszcze filtry zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do wody sprawiając, że praktycznie nie da się rozróżnić jej od niegazowanej wody butelkowanej. Wszystkie negatywne zanieczyszczenia takie jak chlor, pestycydy, a nawet metale przechodzą z roztworu wodnego do wnętrza absorbenta- a więc węgla aktywnego. To on jest głównym bohaterem całej przedsięwzięcia polegającego na pochłanianiu zanieczyszczeń.

Oprócz węgla aktywnego w składzie filtrów do dzbanków znajduje się również żywica jonowymienna wspierająca węgiel aktywny w pochłanianiu szkodliwych substancji. Jednak żywica jonowymienna nie pochłania zanieczyszczeń jako takich. Pochłania ona podwyższoną ilość węglanów wapnia i magnezu, które są główną przyczyną powstawania kamienia na stalowych elementach urządzeń domowych z działu artykułów gospodarstwa domowego. W wyniku tego wiele osób wlewa przefiltrowaną wodę z dzbanków do ekspresów do kawy czy czajników robiąc swoje ulubione gorące napoje. Takie postępowanie ogranicza ryzyko występowania kamienia w owych urządzeniach poprawiając efektywność ich pracy.

Podsumowanie

Wynika z tego, że korzystanie z filtrów wody do dzbanków przynosi ogromną liczbę korzyści na wielu płaszczyznach. Do tego używanie filtrów daje stały dostęp do krystalicznie czystej i smacznej wody, która można zabrać na trening, siłownię czy inny wyjazd turystyczny. Jest wiele możliwości – wszystkie z nich udostępniają dobre filtry wody do dzbanków takie jak filtry Dafi!

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/