Wszystko o usuwaniu tatuażu. Laser pomoże Ci odzyskać pewność siebie

Stary, wyblaknięty tatuaż odbiera Ci pewność siebie? Marzysz o tym, by pozbyć się nieestetycznego obrazka ze skóry? Warto rozważyć zabieg laserowego usuwania tatuażu. Już po kilku sesjach możesz odzyskać ładny wygląd i pewność siebie. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat usuwania tatuażu przy pomocy lasera.

Jakie tatuaże można usuwać przy pomocy lasera?

Przy pomocy lasera można usunąć niemal każdy rodzaj tatuażu. Wyjątek stanowi tusz w kolorze białym, który dla lasera jest po prostu niewidzialny. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Ambroziak w Piasecznie, pozostałe rodzaje tatuażu można zredukować lub nawet całkowicie usunąć przy pomocy urządzeń, działających w technologii pikosekundowej. Nowoczesne lasery mają możliwość dopasowania mocy impulsów do rodzaju oraz wielkości tatuażu. Technologia pikosekundowa pozwala na skrócenie czasu trwania terapii do minimum. Oznacza to, że potrzebnych jest mniej zabiegów do uzyskania optymalnych efektów w porównaniu z laserami starszej generacji. Laser pikosekundowy wyróżnia się ultrakrótkimi impulsami, dzięki czemu jest w stanie usunąć tatuaże w różnych kolorach. Z kolei starsze lasery są skuteczne głównie w przypadku kolorów ciemnych – czarnych, granatowych, brązowych.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu to szybki i mało inwazyjny zabieg. Sesja trwa zaledwie kilkanaście minut. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Na skórę nakładana jest maść znieczulająca, ponieważ podczas procedury mogą pojawić się nieprzyjemne odczucia. Lekarz przesuwa głowicą urządzenia precyzyjnie po całej powierzchni tatuażu. Światło lasera pikosekundowego dociera do różnych głębokości, rozbijając barwnik tatuażu na małe elementy wielkości pyłu. Cząsteczki tuszu są następnie usuwane samodzielnie przez organizm na drodze procesów fizjologicznych. Podczas terapii laserowej należy wstrzymać się z opalania skóry, ponieważ może to spowodować powstanie przebarwień.

Kiedy pojawiają się efekty po laserowym usuwaniu tatuażu?

Laser pikosekundowy daje szansę na całkowite pozbycie się tatuażu. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekty nie następują od razu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów potrzebna jest seria zabiegów, których liczbę i częstotliwość ustala lekarz podczas konsultacji z Pacjentem. Wraz z upływem czasu oraz z każdym kolejnym zabiegiem tatuaż staje się coraz mniej widoczny aż do całkowitego zniknięcia, kiedy organizm pozbywa się całego barwnika. W wielu przypadkach wystarcza zaledwie kilka sesji do całkowitego usunięcia niechcianego tatuażu. Skuteczność zabiegu zależy od wielu czynników, przede wszystkim od głębokości, na jakiej znajduje się tusz, wielkości powierzchni tatuażu oraz jego koloru. Po konsultacji z Pacjentem lekarz jest w stanie zaproponować optymalną liczbę zabiegów. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet użycie najnowocześniejszego lasera, nie zawsze daje gwarancję usunięcia tatuażu całkowicie, zwłaszcza gdy jest on wykonany amatorska i znajduje się na różnych głębokościach w skórze.

Zastanawiasz się, dokąd wybrać się na zabieg usuwania tatuażu? Na stronie www.findbeauty.expert.com znajdziesz listę sprawdzonych klinik medycyny estetycznej, oferujących ten oraz inne zabiegi laserowe.

https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/ live url