Abracadabra Świdnica – przedszkole z indywidualnym podejściem do dzieci

Czy słyszeliście kiedyś o metodzie Montessori? Przedszkole Abracadabra Świdnica bazuje na edukacji tą metodą, aby dać dzieciom wolność w rozwoju i poznawania świata. Według pedagogiki Marii Montessori zarówno w domu, jak i w przedszkolu dziecko może się uczyć w oparciu o takie filary jak działanie, samodzielność, koncentracja, lekcje ciszy, porządek, społeczne reguły, obserwacja i indywidualny tok rozwoju. W tej metodzie dziecko rozwija swoją ciekawość świata, poznaje swoje pasje i ograniczenia oraz poznaje świat za pomocą pięciu zmysłów. Przede wszystkim mają też wolny wybór, nie są oceniane, karane ani nagradzane, więc edukacja następuje w sposób najbardziej naturalny z możliwych. To indywidualne podejście różni się od tradycyjnych metod nauczania, jednak sprawia, że dziecko chętniej chodzi do przedszkola i łatwiej przyswaja wiedzę o świecie. Nauka w tej metodzie nie jest monotonnym, nudnym procesem, a dzień w przedszkolu jest ciekawy i mija szybciej, a dzieci są zachęcone do działań i nie mogą doczekać się kolejnego dnia pełnego wrażeń i doświadczeń.

Przedszkole Abracadabra Świdnica – nauczyciele jako przewodnicy dziecka po świecie

Nauczyciele w przedszkolu Abracadabra Świdnica towarzyszą dzieciom w poznawaniu świata. To wyspecjalizowani pedagodzy, którzy podchodzą do swojej pracy z pasją. Pomagają uwierzyć dzieciom we własne możliwości, zachęcają do działania, motywują, pokazują jak pracować indywidualnie i zbiorowo, a także jak się skoncentrować i uczyć w ciszy. Pomagają w rozwoju indywidualnych uzdolnień, wskazują kierunek działań, jednak nie narzucają swojego rozumowania. Nauczyciele w przedszkolu szanują wybory dziecka i są przewodnikami, których dziecko się nie boi i do których zawsze może zwrócić się o pomoc. Poza poznawaniem świata w przedszkolu dzieci uczą się języka angielskiego, bawią się ruchem, biorą udział w różnorodnych, kreatywnych zajęciach plastyczno-technicznych, a także uczą się gry w szachy, sensoplastyki i muzyki. Tak różnorodny plan dnia jest interesujący dla maluchów, a do tego zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jednocześnie dzieci nie uczą się z książek, nie mają ścisłego planu dnia, którego trzeba się trzymać za wszelką cenę, a do tego spędzają mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, obcując z naturą i kształtując swoją odporność.

Rozwój inteligencji emocjonalnej dzieci i twórczego myślenia

Abracadabra Świdnica to miejsce, w którym każde dziecko jest mile widziane. Dzieci czują się jak w domu i mają wsparcie pedagogów. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania przedszkola dla swojego dziecka lub nie jesteś zadowolony z aktualnej placówki nic straconego. Zapisy do przedszkola trwają cały rok i na każdym etapie można przyprowadzić dziecko. W przedszkolu w Świdnicy uczy się niestandardowego myślenia, uwrażliwienia na pracę innych, a także uczymy się za pośrednictwem działań badawczych. Dzieci przeprowadzają różnego rodzaju eksperymenty pod czujnym okiem wychowawców, nie spieszą się w działaniach, dzięki czemu całkowicie minimalizowany jest poziom stresu i napięcie, które jest u maluchów zupełnie niepotrzebne. Dzieci mają możliwość podejmowania decyzji samodzielnie, a także działania spontanicznie. Są również odkrywcami i współtworzą świat. Takie działania wzmacniają poczucie własnej wartości, budują inteligencję emocjonalną, a także procentują na przyszłość i sprawiają, że dziecko lepiej będzie sobie radziło w dorosłym życiu z wieloma problemami. Niebywałym plusem przedszkola jest również możliwość nauki języka angielskiego od podstaw w przyjazny sposób. Mózg dziecka jest najbardziej chłonny do nauki języków w młodym wieku i przedszkole Abracadabra Świdnica to wykorzystuje.

Warto wybrać to miejsce ze względu na inny sposób patrzenia na świat, na pewno już po kilku tygodniach w przedszkolu zauważymy pozytywne zmiany u swojego maluszka, a sami również nauczymy się wielu przydatnych metod, które możemy wykorzystać w domu.

zobacz wiecje https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/ Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft